Kraje uprawiające konopie

Oto krótka lista krajów, w których legalne jest uprawianie konopi. Rosnące konopie w Stanach Zjednoczonych są w dalszym ciągu w większości nielegalne

AUSTRALIA i NOWA ZELANDIA umożliwiają uprawy badawcze. A w Victorii w Australii produkcja komercyjna jest obecnie licencjonowana.

AUSTRIA posiada przemysł konopny, w tym produkcję oleju z konopi, leków i magazynu Hanf.

KANADA zaczęła licencjonować uprawy roślin w 1994 r. Na zasadzie eksperymentalnej. Poza uprawami na włókno, jedne rodzaj konopii został eksperymentalnie licencjonowana w 1995 r. Wiele akrów zasadzono w 1997 r. Kanada obecnie udziela licencji na komercyjne rolnictwo z tysiącami akrów zasadzonych w 1998 r. Ponad 30000 akrów zostało posadzonych w 1999 r.

CHILE rośnie konopie głównie do produkcji oleju z nasion.

CHINY jest największym eksporterem papieru konopnego i tekstyliów.

DANA rozpoczął pierwsze nowoczesne badania na konopiach w 1997 roku. Zaangażował się w metody organiczne.

FINLANDIA odrodziła konopie rozpoczynające się w 1995 r. Z kilkoma małymi poletkami testowymi.

FRANCJA zebrał 10 000 ton w 1994 r. Francja jest głównym źródłem żywych konopi niskiego THC. Francuskie słowo oznaczające konopie to „chanvre”.

NIEMCY zakazywały konopi w 1982 r., Ale badania rozpoczęły się w 1992 r. I opracowuje się wiele technologii i produktów. Ubrania i papier są wytwarzane z importowanych surowców. Niemcy zniosły zakaz uprawy konopi w listopadzie 1995 r. Niemieckie słowo „konopie” to hanf.

WIELKA BRYTANIA zniosła zakaz uprawy konopi w 1993 r. Opracowano pościel dla zwierząt, papier i tekstylia. Otrzymano dotację rządową na rozwój nowych rynków dla włókien naturalnych. 4000 akrów uprawiano w 1994 r.

WĘGRY przebudowują przemysł konopny i jest jednym z największych eksporterów konopi, dywanów i tkanin konopnych do Stanów Zjednoczonych. Eksportują również papier konopny i konopie. Węgierskie słowo oznaczające konopie to „kender”.

INDIE mają duże obszary z naturalnymi konopiami indyjskimi i używa ich do produkcji powroźników, tekstyliów i olejów z nasion.

JAPONIA ma tradycję religijną, która wymaga, aby cesarz nosił konopne szaty, więc istnieje mała działka utrzymana tylko dla rodziny cesarskiej. Nadal importują tkaniny i aplikacje artystyczne.

HOLANDIA przeprowadza czteroletnie badania w celu oceny i testowania konopi na papier oraz opracowuje sprzęt do przetwarzania. Hodowcy nasion opracowują nowe odmiany o niskiej zawartości THC. Holenderskie słowo oznaczające konopie to „hennep”.

POLSKA obecnie uprawia konopie do produkcji tkanin i powrozów oraz produkuje płyty z konopi. Wykazali oni korzyści wynikające z zastosowania konopi do oczyszczania gleb zanieczyszczonych metalami ciężkimi.

RUMUNIA jest największym komercyjnym producentem konopi w Europie. Całkowity areał w 1993 r. Wynosił 40 000 akrów. Część z nich jest eksportowana na Węgry w celu przetworzenia. Eksportują również do Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Rumuńskie słowo oznaczające konopie to „cinepa”.

ROSJA utrzymuje największą kolekcję plazmy konopi na świecie w N.I. Vavilovski Instytut Badawczy (VIR) w Sankt Petersburgu. Potrzebują funduszy. Rosyjskim słowem na konopie jest konoplia.

SŁOWENIA uprawia konopie i produkuje papier walutowy.

HISZPANIA hoduje i eksportuje miazgę konopi na papier i produkuje liny i tekstylia. Hiszpańskim słowem dla konopi jest canamo.

SZWAJCARIA jest producentem konopi. Szwajcarskie słowa na konopie to hanf, chanvre lub canapa, w zależności od tego, czy jesteś w języku francuskim, niemieckim czy włoskim.

EGIPT, KOREA, PORTUGALIA, TAJLANDIA i UKRAINA również produkują konopie.

STANY ZJEDNOCZONE Colorado, Vermont, California i North Dakota przyjęły przepisy umożliwiające koncesję na konopie. Wszystkie cztery państwa czekają na pozwolenie na uprawę konopi z DEA. Obecnie przedstawiciele Dakoty Północnej podejmują środki prawne mające na celu wymuszenie zatwierdzenia DEA. W Oregonie koncesja na konopie przemysłowe przypada na sierpień 2009 r. Konopie nie mogą legalnie rosnąć w USA zgodnie z prawem federalnym z powodu ich związku z marihuaną, a wszelkie importowane produkty z konopi muszą spełniać zerowy poziom tolerancji. Uważa się ją za substancję kontrolowaną zgodnie z ustawą o substancjach kontrolowanych (P. 91-513, 21 U.S.C. 801 i nast.). Niektóre stany sprawiły, że uprawa konopi przemysłowych jest legalna, ale te stany – Północna Dakota, Hawaje, Kentucky, Maine, Maryland, Oregon, Kalifornia, Montana, Wirginia Zachodnia i Vermont – jeszcze nie zaczęły rosnąć z powodu oporu ze strony federalnego Drug Enforcement Administration. W 2013 r., Po legalizacji marihuany w stanie, kilku rolników w Colorado posadziło i zebrało kilka akrów konopi, przynosząc pierwszą uprawę konopi w Stanach Zjednoczonych od ponad pół wieku.

Zródło: http://www.hempuniversity.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *